Okrętowe systemy z gdyńskiego Oksywia – www.gdynia.pl

Z dala od serca Gdyni, na uboczu Oksywia powstają skomplikowane rozwiązania technologiczne, z których korzystają m.in. okręty polskiej Marynarki Wojennej. To Centrum Techniki Morskiej, czyli zespół kilkuset specjalistów pracujących od etapu projektu do samej dostawy nad systemami, które później odpowiadają np. za potencjał bojowy okrętów czy działania przeciwminowe.

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej to w dużym skrócie miejsce, gdzie w pocie czoła zespół fachowców opracowuje od A do Z zaawansowane technologie dedykowane np. okrętom Marynarki Wojennej. Spółka funkcjonuje na gdyńskim Oksywiu, a jej produkty trafiają także poza granice Polski, wyróżniając się przede wszystkim swoją innowacyjnością.

– Posiadamy doświadczenie i kompetencje w projektowaniu, budowie, dostawie i utrzymaniu systemów wojskowej techniki, szczególnie wojskowej techniki morskiej. Dzięki zapleczu naukowo-badawczemu rozwijamy nasze produkty. Istotną częścią naszej działalności jest uczestnictwo w programach realizowanych m.in. na rzecz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Unii Europejskiej czy Sojuszu Północnoatlantyckiego – wymienia Hubert Jando, rzecznik prasowy Centrum Techniki Morskiej w Gdyni. – Główne obszary działania to przede wszystkim systemy uzbrojenia broni podwodnej, dowodzenia i kierowania uzbrojeniem, ochrony morskiej infrastruktury krytycznej, łączność radiowa, także badania i certyfikacje produktów – wyjaśnia…

Czytaj dalej na https://www.gdynia.pl/co-nowego,2774/okretowe-systemy-z-gdynskiego-oksywia,546319