Kompetencje

 

Opracowanie koncepcji

 

Posiadamy doświadczoną kadrę naukową i badawczo-techniczną, posiadającą praktyczną wiedzę w zakresie technologii informatycznych, technologii łączności, technologii okrętowych i technologii podwodnych. Opracowujemy koncepcje nowych, niestandardowych rozwiązań technicznych, produktów i usług. Wspieramy naszego Klienta w formułowaniu wymagań, uczestniczymy w opracowaniu studium wykonalności projektu, a także wspieramy wiedzą i doświadczeniem biorąc czynny udział w dialogach technicznych dotyczących innowacyjnych rozwiązań. Rozwiązania technologiczne przygotowujemy od wstępnych koncepcji, po dostawę gotowego, certyfikowanego wyrobu spełniającego wymagania zamawiającego.

 

 

Planowanie i projektowanie 

 

Wprowadzamy innowacyjne procesy i technologie na etapie planowania realizacji projektu. Posiadamy „know-how” w projektowaniu niestandardowych rozwiązań technologicznych dla zintegrowanych systemów dowodzenia, systemów łączności, systemów okrętowych i systemów podwodnych. Wraz z Klientem planujemy i projektujemy odpowiednie rozwiązania technologiczne, uwzględniając wymagania i minimalizując koszty. Wykorzystujemy nasze kompetencje i wieloletnie doświadczenie w projektowaniu produktów, analizując najnowsze trendy, dostępne technologie i oczekiwania Klienta.

 

 

Prototypowanie 

 

Na podstawie opracowanych koncepcji własnych lub Klienta, budujemy prototypy, wykorzystując posiadany potencjał produkcyjny. Prototypy poddajemy weryfikacji z wykorzystaniem wysokospecjalizowanej infrastruktury badawczej w znormalizowanych i kontrolowanych warunkach, odnoszących się do rzeczywistych warunków eksploatacji. Wykorzystując posiadany park technologiczny, oferujemy możliwości szybkiego prototypowania produktów i ich weryfikacji w trakcie laboratoryjnych badań konstruktorskich.

 

 

Tworzenie oprogramowania i systemów informatycznych

 

Tworzymy oprogramowanie dedykowane na miarę potrzeb współczesnego Użytkownika. Wiedzę i doświadczenie zdobyliśmy, realizując projekty zarówno dla sektora obronnego, jak i cywilnego. Zrealizowaliśmy wiele dedykowanych rozwiązań software’owych dla najbardziej wymagających Klientów, dbając przy tym o wysoką jakość rozwiązań. Wykorzystywane praktyki i narzędzia pomagają nam dostarczać najwyższej jakości kod źródłowy. Bierzemy aktywny udział w całym cyklu powstawania produktów, począwszy od analizy biznesowo-technicznej, przez produkcję oprogramowania, dostarczenie i instalację sprzętu, wdrożenie, testy i stabilizację rozwiązania, aż po utrzymanie i rozwój. Stale poszukujemy innowacyjnych rozwiązań i pracujemy nad rozwojem dostarczanych przez nas systemów i usług. Monitorujemy rynek, śledzimy nowości technologiczne. Integrujemy nasze rozwiązania informatyczne z wewnętrznymi i zewnętrznymi systemami naszych Klientów i ich Partnerów.

 

 

Produkcja elektroniki

 

Oferujemy kompleksowe usługi montażu elektroniki od projektów małoseryjnych do produkcji masowej. Dobieramy zautomatyzowane systemy testowe, gwarantujące wysoką jakość produkowanych wyrobów. Bogate doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi na najwyższym poziomie technologicznym.

 

 

Integracja

 

Ze względu na bogate doświadczenie i umiejętności posiadamy wiedzę i kompetencje związane z szeroko pojęta integracja. Do integracji zawsze podchodzimy w sposób systematyczny, zaczynając od planowania, projektowania i budowy systemów w taki sposób, aby zminimalizować ryzyka pojawiające się na etapie integracji fizycznej i logicznej. Dzięki takiemu podejściu możemy zaprojektować, dostarczyć i zintegrować systemy zgodnie z wymaganiami, spełniając oczekiwania Klienta. W proces integracji systemu wpisuje się cały cykl życia projektu, począwszy od wczesnych faz jego definiowania, poprzez projektowanie, zakupy, wykonanie, testowanie, aż po przekazanie systemu Użytkownikowi.

 

 

Testy

 

Specjalizujemy się w dostarczaniu niezależnych i profesjonalnych usług testowania wyrobów i systemów. Testy urządzeń prowadzimy w oparciu o przygotowane metodyki zgodne ze standardami normalizacyjnymi. W ramach testów realizujemy zlecenia zewnętrzne, ale przede wszystkim skupiamy nasza uwagę na testowaniu produktów i systemów, które sami dostarczamy. Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz stosujemy najlepsze praktyki w branży inżynierskiej. Doświadczona kadra badawczo-techniczna realizuje laboratoryjne testy funkcjonalne i środowiskowe dla nowych, jak i istniejących wyrobów i technologii oraz dla innowacyjnych produktów oferowanych na rynek cywilny i wojskowy.

 

 

Realizacja w modelu usługowym

 

Posiadając szeroką gamę produktów oraz kwalifikowane kompetencje i znajomość środowiska pracy naszych systemów, jesteśmy w stanie spełnić oczekiwania współczesnego Użytkownika, dostarczając nasze rozwiązania w modelu polegającym na świadczeniu kompleksowej usługi, zabezpieczając równocześnie odpowiednią infrastrukturę i rozwiązanie techniczne. W modelu takim dobieramy optymalne rozwiązania techniczne do wymagań i oczekiwań Zamawiającego, tworząc w ten sposób efektywną i atrakcyjną ofertę. W ramach współpracy oferujemy między innymi: usługi skanowania dna morskiego, usługi ochrony infrastruktury krytycznej, czy też usługi kompleksowej obsługi serwisowej.

 

 

Szkolenia specjalistyczne

 

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w realizacji nietypowych szkoleń związanych z niszowymi segmentami rynku. Prowadzimy szkolenia w obszarze obronności i bezpieczeństwa państwa. Doświadczenie jakie posiadamy, pozwala nam oferować usługi szkoleniowe wszędzie tam, gdzie zakres szkolenia wymaga wiedzy eksperckiej. Prowadzimy szkolenia na zamówienie oraz w ramach realizacji prac, obejmujących obszary naszej działalności.

 

 

Serwis i utrzymanie

 

Zdając sobie sprawę z wyzwań, które stawia przed nami dzisiejszy rynek, jesteśmy do dyspozycji naszych Klientów w całym cyklu użycia produktu. Jesteśmy gotowi świadczyć kompleksowe usługi utrzymania skomplikowanych systemów oraz poszczególnych produktów, oferowanych przez nas, jak również przez naszych partnerów. W przypadku przeglądów, serwisu lub konieczności wsparcia, oferujemy swoje usługi z zakresu mechaniki, elektroniki i elektryki, automatyki, robotyki oraz usług IT.  Udostępniamy nasze kompetencje, zaplecze techniczne oraz części zamienne.