Pierwsze podniesienie bandery na ORP Albatros

W poniedziałek 28.11.2022r. minęły 104 lata od utworzenie Marynarki Wojennej.
W ramach uroczystych obchodów miało miejsce podniesienie bandery na ORP Albatros w Porcie Wojennym w Gdyni.
Wydarzenie na które wszyscy czekaliśmy!

 

„Jestem przekonany, ze cały CTM oraz wszyscy wykonawcy są dumni z dostarczenia kolejnego okrętu dla Marynarki Wojennej RP, bo naprawdę jest z czego być dumnym. ORP Albatros to nie tylko okręt o nowoczesnych zdolnościach bojowych, to przede wszystkim wspaniały przykład suwerenności produktowej.”
Powiedział Prezes Zarządu OBR CTM S.A. Marcin Wiśniewski.

 

Nowoczesny niszczyciel min ORP Albatros został w całości zbudowany w Polsce oraz wyposażony w polski okrętowy system zarządzania walką, gdzie uzbrojenie i algorytmy do jego tworzą Polacy- doświadczeni i zaangażowani inżynierowie.

 

CTM dostarczył cyfrowy mózg okrętu – system SCOT, który powstał na skutek przyjętej przez Resort Obrony Narodowej strategii budowania narodowych kompetencji i zdolności w polskim przemyśle obronnym, wspartej licznymi programami offsetowymi, pracami B+R oraz ćwiczeniami na morskich poligonach w kraju i za granicą.

 

„Z okazji 104 rocznicy utworzenia Marynarki Wojennej RP oraz pierwszego podniesienia bandery na ORP Albatros życzę wszystkim dowódcom, oficerom, chorążym, podoficerom, marynarzom i pracownikom Marynarki Wojennej spokojnej służby, aby sytuacja geopolityczna nie zmuszała do podejmowania trudnych decyzji, a codzienne wyzwania spełniały Wasze oczekiwania i zawodowe marzenia.”-powiedział Wiśniewski.

 

Dowódcy ORP Albatros kmdr ppor. Michałowi Narłowskiemu życzymy satysfakcji z pierwszych misji zrealizowanych na okręcie, a całej załodze stopy wody pod kilem!

Pliki do pobrania