Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej z Gdyni finalistą konkursu „Pomorski Pracodawca Roku 2015”

Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (CTM)wchodzący w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej, został jednym z czterech finalistów odbywającej się w dniu 12 lutego 2016 roku VI edycji konkursu „Pomorski Pracodawca Roku”. Główna nagroda w konkursie wręczana jest dla firm przyjaznych pracownikom i otoczeniu, mających korzystny wpływ na rozwój gospodarczy regionu oraz upowszechniający dobre praktyki i społeczna odpowiedzialność biznesu. Zatrudniający 284 pracowników CTM wraz z trzema innymi przedsiębiorstwami nominowano do wspomnianej nagrody w kategorii „duże przedsiębiorstwo”. 

 

Gdyńska firma doskonale wpisała się w ideę konkursu organizowanego przez największą i najstarszą organizację pracodawców na obszarze Pomorza – „Pracodawców Pomorza”, którego celem było wyłonienie firm – liderów wśród pomorskich przedsiębiorstw, które nie tylko osiągają dobre wyniki ekonomiczne, ale również tworzą właściwe warunki pracy oraz potrafią dostrzec potencjał swoich pracowników.

 

CTM, będąc bowiem wiodącą polską instytucją specjalizującą się w wytwarzaniu i dostawie systemów związanych z wojskową techniką morską, stworzył niepowtarzalną kulturę organizacyjną w firmie, zapewniając swoim pracownikom: stabilne warunki pracy, szeroki zakres świadczeń socjalnych oraz elastyczny czas pracy ułatwiający godzenie obowiązków zawodowych i rodzinnych. Jednocześnie w Ośrodku dostarczającym od ponad 30 lat swoje rozwiązania m. in. polskie Marynarce Wojennej i odbiorcom zagranicznym, władze firmy stworzyły wyjątkową atmosferę. Wynika ona z możliwości współpracy osób należących do różnych pokoleń, czego owocem jest „Program Mentorski”, dający pracownikom szanse dzielenia się wiedzą i doświadczeniem.

 

Jedną z kluczowych wartości firmy jest przekonanie, że jej główną siłą są ludzie, co jest zgodne z zawartą w strategii firmy wizją Spółki, wyrażonej deklaracją „CTM to my”.  Takie podejście pozwala firmie realizować najbardziej innowacyjne i ambitne krajowe i zagraniczne projekty. CTM aktualnie bierze udzxiał w procesie transformacji polskich sił przeciwminowych Marynarki Wojennej realizując m. in. dostawę: systemu dowodzenia i kierowania środkami walki, systemu obrony biernej, wybranych sensorów i efektorów dla nowo budowanego niszczyciela min „Kormoran”. Ponadto Ośrodek zaangażowany jest w projekty realizowane w ramach Unii Europejskiej i NATO.

 

„Cenimy różnorodność i wierzymy, że każdy pracownik może wnieść dla nas wszystkich coś wartościowego. W zamian w naszej firmie zapewniamy pracownikom wyjątkowe możliwości nauki, inwestujemy w ich rozwój, oferując im możliwość udziału w szkoleniach, seminariach i studiach. Na stałe, w roku akademickim, prowadzimy w firmie konwersatoria z języka angielskiego. CTM to doskonałe miejsce dla tych, którzy chcą się uczyć i stale rozwijać” – stwierdził Dyrektor Biura Rozwoju Biznesu kontradmirał rezerwy Konrad Wiśniowski, po odebraniu w imieniu Prezesa CTM dr inż. Andrzeja Kiliana nagrody przygotowanej dla finalistów konkursu.