Polska zamawia system Double Eagle SAROV firmy SAAB – www.gospodarkamorska.pl

Saab otrzymał zamówienie na dostawy systemu „Double Eagle Sarov”, przeznaczonego do działań przeciwminowych (MCM). System zostanie dostarczony dla niszczycieli min typu „Kormoran II”, budowanych dla polskiej Marynarki Wojennej w ramach konsorcjum w stoczni Remontowa Shipbuilding SA z grupy Remontowa Holding. Dostawy zaplanowano na lata 2021-2022.  

Zamówienie złożył jeden z członków Konsorcjum tj. Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej S.A. (OBR CTM SA), który w projekcie budowy niszczycieli min odpowiada za wytworzenie i dostawę na okręty Zintegrowanych Systemów Walki, Systemów Wojny Minowej opartych o sonary z rodziny SHL oraz Systemów Obrony Biernej. Systemy Double Eagle Sarov firmy Saab zostaną wyposażone zgodnie z wymaganiami Marynarki Wojennej RP.

„Cieszę się, że nasze świetne relacje z OBR CTM SA zaowocowały tą umową, dzięki której Marynarka Wojenna RP pozyska wiodący na świecie system Saab stworzony do działań przeciwminowych.” – powiedział Jyrki Kujansuu, szef Saab Polska.

„Elastyczna i modułowa technologia opracowanego przez nas Systemu Zarządzania Walką „SCOT”, który stał się fundamentem technologicznym Zintegrowanych Systemów Walki „Kormoranów”, pozwala na integrację w jego ramach dowolnych elementów. W tym oczywiście nowo pozyskanych pojazdów podwodnych” -stwierdził Prezes Zarządu OBR CTM SA Marcin Wiśniewski.

Czytaj dalej: https://www.gospodarkamorska.pl/Stocznie,Offshore/polska-zamawia-system-double-eagle-sarov-firmy-saab-dla-kormoranow.html