Razem zmieniamy świat na lepsze – „Szlachetna Paczka” z udziałem CTM

Pracownicy Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A., po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Głównym celem akcji jest jest udzielenie wsparcia rodzinom, znajdującym się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej. W tym roku CTM przyszedł z pomocą wielopokoleniowej rodzinie Pani Haliny i Pana Jarosława z Rumii (11 osób), którzy potrzebowali szczególnego wsparcia przed Świętami. W dniu 11 września 2015 roku wspomniana rodzina straciła w pożarze cały dorobek swojego życia. Mieszkanie strawione przez ogień zostało odbudowane przez władze miasta, jednakże rodzina chcąc wrócić do zwykłej „codzienności” potrzebowała materialnego wsparcia.

 

Za zebrane przez pracowników pieniądze kupiono: żywność, środki czystości, artykuły dziecięce, odzież, obuwie, wyposażenie mieszkania oraz specjalne upominki świąteczne. Rodzina z Rumii wierzy, że mimo tragedii stanie na nogi, doceniając otrzymaną pomoc w tak trudnym dla nich okresie życia.

 

W ubiegłym roku projekt „Szlachetna paczka” zrealizowano w blisko 600 miejscach w całym kraju. Pomoc otrzymało prawie 20 tys. rodzin, a łączna wartość pomocy sięgnęła 41 mln 200 tys. złotych.