Włączamy się do akcji walki z koronowirusem przy pomocy drukarek 3D

Razem z Akademią Marynarki Wojennej w Gdyni produkujemy przyłbice ochronne dla służb medycznych. Wykorzystujemy nasze doświadczenie oraz sprzęt i technologię wydruku 3D do wykonania elementów niezbędnych do produkcji przyłbic.

 

Biznes i odpowiedzialność społeczna powinny być nierozłączne. Nieodpłatnie zaangażowaliśmy się w trójmiejską inicjatywę wspierania lokalnych służb medycznych. Zakładamy, że akcja potrwa kilka miesięcy, ale cieszę się, że tak sprawnie reagujemy i działamy – mówi p.o. Prezes Marcin Wiśniewski.

 

Obecnie każda pomoc jest ważna, szczególnie dla służb medycznych i ratowniczych. Codziennie pomagają chorym, a przyłbice pozwalają zwiększyć ich bezpieczeństwo i poprawić warunki pracy.

 

Projekt udostępniła  Akademia Marynarki Wojennej i to według niego nasi konstruktorzy i inżynierowie przygotowują wszystkie elementy. Po wydruku 3D części są przygotowane do przekazania Akademii, tam składane i transportowane do szpitali i jednostek medycznych. Wsparcie planowane jest przez cały okres trwania stanu epidemii w Polsce.