XXII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2014

Podczas tegorocznej 22 edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, organizowanego w dniach 1-4 września 2014 r., w Kielcach zaprezentowało się około 500 firm i instytucji z Polski i z zagranicy. Wśród wystawców nie mogło zabraknąć Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A., który bierze udział w MSPO nieprzerwanie od 2001 roku. W tym roku na stoisku OBR CTM S.A. zaprezentowaliśmy między innymi rozwiązania z zakresu łączności wojskowej, w postaci:
– Modułu transmisyjnego RKL-8200 zaprojektowanego i zbudowanego na potrzeby zapewnienia transmisji danych w ramach łączności radiowej samolotów szkoleniowych typu ORLIK w paśmie 30-88 MHz;

– Uniwersalnej radiostacji RKS-8000 przeznaczonej do wykorzystania, jako podstawowy element stacjonarnych węzłów łączności oraz mobilnych systemów radiokomunikacyjnych;

– Radiostacji RKP-8100 będącej nowoczesną radiostacją plecakową, która zapewnia niezawodną łączność na szczeblu taktycznym. Radiostacja ta prezentowana była wraz

z adapterem RKP-8100-AM-B, który został zaprojektowany w celu rozszerzenia możliwości radiostacji plecakowej o zastosowania przewoźne.

Ponadto podczas targów zaprezentowano nowoczesny okrętowy system zarządzania walką SCOT, w który zostanie wyposażony w najbliższym czasie nowobudowany, nowoczesny niszczyciel min Kormoran II.

Gośćmi MSPO, którzy odwiedzili również nasze stoisko, byli specjaliści, zarówno krajowi – przedstawiciele kadry Wojska Polskiego, Policji, Ministerstwa Obrony Narodowej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Rządu RP – jak i rekordowa w tym roku ilość delegacji zagranicznych.

Warto podkreślić, że w dniu 2 września, podczas targów w Kielcach zainaugurowano funkcjonowanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej, w składzie której znalazła się nasza firma.