Powołanie Prezesa Zarządu OBR CTM S.A.

Decyzją Rady Nadzorczej OBR CTM S.A. w dniu 31 lipca 2020r. pan Marcin Wiśniewski został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu. Uchwała weszła w życie z dniem jej podjęcia.

 

Marcin Wiśniewski Prezes Zarządu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (OBR CTM S.A.)

 

Prezes Zarządu Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Centrum Techniki Morskiej S.A. (OBR CTM S.A.)

W  firmie pracuje od początku swojej drogi zawodowej. To już 20 lat. Zatrudniony w 2001 roku po ukończeniu studiów na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. W  Spółce przeszedł wszystkie możliwe szczeble rozwoju i kariery – od specjalisty przez Dyrektora odpowiedzialnego za obszar Badań i Rozwoju w trakcie tworzenia najważniejszych rozwiązań systemowych dostarczonych i wykorzystywanych w obszarze obronności i bezpieczeństwa morskiego państwa: systemów dowodzenia, analizy i przetwarzania danych, łączności, okrętowych i  podwodnych w tym flagowe dzieło OBR CTM S.A.: System zarządzania walką SCOT-M opracowany w celu integracji sensorów i efektorów na okrętach-niszczycielach min typu Kormoran II. SCOT stanowi aktualnie bazę do tworzenia podobnych rozwiązań na innych polskich okrętach Marynarki Wojennej RP.

W OBR CTM S.A. pracował w czasach istotnych transformacji właścicielskich: od  jednostki badawczo-rozwojowej aż po konsolidację w Grupie Kapitałowej Polska Grupa Zbrojeniowa. Wszystkie te doświadczenia pozwoliły mu na zdobycie unikalnej i szerokiej wiedzy nie tylko na gruncie swojego wykształcenia, ale także zarządzania firmą, jej finansami oraz planowania rozwoju długofalowego. Wiedzę tę wsparły także ukończone studia podyplomowe w zakresie psychologii przywództwa w organizacjach oraz menadżerskich studiach podyplomowych Executive MBA, realizowanych w partnerstwie z Apsley Business School w Londynie.

Wizjoner rozwiązań nieoczywistych. Pasjonat programowania i nowych technologii. Niestrudzony entuzjasta poszerzania własnych horyzontów. Pragmatyk potrafiący ocenić realne szanse powodzenia własnych pomysłów. Mentor przekazujący swoją wiedzę młodzieży i studentom.

Prywatnie miłośnik żeglarstwa, kitesurfingu i ośnieżonych stoków narciarskich.